Pozrite sa, čo môže vzniknúť spojením onsemi a Elektrárne Piešťany! Jedinečný denný tábor pre mladého elektrotechnika.

  • Kapacita: 24
  • Vhodné pre: 11 - 14 rokov
  • Trvanie: 3 dni

Denný tábor „mladý elektrotechnik“ pre milovníkov elektroniky, či inteligentných technológií v Elektrárni Piešťany pre veľký úspech pokračuje druhým ročníkom. Spoločnosť onsemi finančne podporí tri dni plné zážitkov pre deti od 11 do 14 rokov. Na tvorbe programu sa s profesionálmi z onsemi spoločne podieľajú lektori a osvedčení animátori Elektrárne Piešťany a pedagógovia Fakulty elektrotechniky a informatiky STU v Bratislave.

Prinášame Vám krátky náhľad a dojmy z tábora prvého ročníka 2023 (autor videa: PaedDr. Veronika Chrvalová, SPŠE Piešťany)

Bohatý program začne v Elektrárni Piešťany interaktívnou prehliadkou. V rámci niekoľkých stanovíšť sa účastníci oboznámia s bezpečnosťou, meraním napätia a prvkami elektrického obvodu. Popoludnie spestríme výrobným workshopom – zostavenie elektronickej stavebnice pomocou nepájivého poľa. Druhý deň sa môžu účastníci tešiť na návštevu Fakulty elektrotechniky a informatiky STU v Bratislave, kde zažijú exkurziu po výskumných pracoviskách Ústavu elektroniky a fotoniky a prednášku vysokoškoláka na tému „Elektronika okolo nás“. Posledný deň tábora navštívime PROFESIONÁLOV v onsemi, nazrieme do ich „labákov“. Návštevníci sa dozvedia ako sa vyrába LED svetlo. Zistia, že elektrotechnika je zábavna nielen pri rozlúštení šifier.

Kapacita tábora je momentálne naplnená. V prípade voľných miest Vás budeme informovať.

Zmena programu vyhradená.