koncert

Ďalší krásny umelecký zážitok v rámci festivalu Konvergencie 2022, tentokrát v podaní skvelého Martina Adámka na klarinete. Vychutnajte si túto lahôdku v industriálnych priestoroch starej haly.

Karlheinz Stockhausen (1928 – 2007): Harlekýn (slovenská premiéra)
Martin ADÁMEK, klarinet
Anna CHIRESCU, choreografická spolupráca
Harlekýn je postava z talianskej commedie dell’arte, ktorú si nemecký hudobný vizionár Karlheinz Stockhausen (1928 – 2007) v roku 1975 požičal do svojho diela pre sólový klarinet. Stockhausenov Harlekýn, virtuózny klarinetista, vášnivý tanečník a vtipkár, sa v skladbe mení na posla snov, hravého staviteľa, zamilovaného lyrika i učiteľa-pedanta. Kompozícia, napísaná pre americkú klarinetistku Suzanne Stephens, zaznie v slovenskej premiére v interpretácii vynikajúceho Martina Adámka, sólistu francúzskeho Ensemble intercontemporain. Na naštudovaní pod hlavičkou tohto svetoznámeho súboru súčasnej hudby v Cité de la Musique v Paríži spolupracovala choreografka Anna Chirescu, ktorá ako inšpiráciu pre súčasné pohybové stvárnenie Stockhausenovej skladby spomína film The Joker, Freddieho Mercuryho, Michaela Jacksona či Freda Astaira. Za zážitkami sa oplatí cestovať. Exkluzívne stretnutie so Stockhausenovým Harlekýnom sme naplánovali do nádherných industriálnych priestorov Elektrárne Piešťany.
Trvanie koncertu: 45 min. bez prestávky. Pred koncertom Vás pozývame na pohár vína v záhrade Elektrárne Piešťany.

Trailer z generálky v Paríži: https://youtu.be/GSAMveLklD4

🎫 VSTUPENKY: https://bit.ly/konvergencie2022
Hravá i hĺbavá, no najmä bezhranične pestrá, taká bude hudba na aktuálnom ročníku medzinárodného festivalu komornej hudby Konvergencie 2022.
🎫 PERMANENTKY: https://www.ticketportal.sk/event/Festival-Konvergencie-2022
Zmena programu a účinkujúcich vyhradená.
🔘 Organizátorom podujatia je Festival Konvergencie.
🔘 Festival z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.
🔘 Hlavní partneri: Hlavné mesto Bratislava, Západoslovenská energetika, a.s., Nadácia Slovenskej sporiteľne a Bratislavský samosprávny kraj.
🔘 Za podporu ďakujeme aj partnerom: Slovenský ochranný zväz autorský, Elektrárňa Piešťany a mediálnym partnerom.