koncert

Koncert dvoch pesničkárov: Luke Mizmor & Skyva. S Lukom Mizmorom sa Skyva predstaví koncertne druhý raz. Špeciálne na tomto koncerte opäť ponúknu niekoľko svojich piesní v spoločnom prevedení.

Skyva

Autorka hudby, textov, poézie, speváčka, klaviristka z Košíc. Jej debutový album Zrkadlo (2018) získal nomináciu na Radio_Head Awards, v októbri 2023 vydala v poradí druhý album Z exilu. Vďaka vlastnej tvorbe s ňou spolupracujú aj ďalší umelci – speváčka Sima Magušinová (duet Piaty živel), operný spevák Marián Lukáč (viacero duetov), speváčka Veronika Rabada (program Balady), herec a režisér Peter Cibula (hudba k rozprávke Kocúr v čižmách, spoločný program Strieborné nitky), Pavol a Ivana Dankovci (hudba a texty pre tanečné divadlo Áno?: Sólo pre dvoch).

https://www.skyva.org
https://youtu.be/ziMyZfBEzFo?si=ATbEgRUW5YL2Y2R_
https://youtu.be/j0-UP37qtEs?si=8Hhcb0EFfFqiV7-5

Luke Mizmor

Folkový pesničkár z Piešťan sa po dlhej odmlke na pódiá vrátil v roku 2017 a o rok neskôr nahral svoj prvý sólový album „z tieňov Šeolu“. Album „šmrcnutý“ akustickým gospelom, plný nejednoduchých, neprvoplánových textov vyvierajúcich z hĺbky duše až na okraj tieňa Šeolu.

Koncom roka 2020 prináša anglické EP Littlemore v štýle rock-popového country. V roku 2021 prišiel s opäť slovenským textom, singlom „21 gramov“ a v roku 2022 singlom „Človek“, kde reflektuje podstatu „človečenstva“ po vypuknutí vojny.

Mizmorove piesne sú citovo hlboké, plné príbehov, obrazov, metafor a iných básnických prostriedkov. Jeho tvorba je ovplyvnená Karlom Krylom a Leonardom Cohenom. Témou všetkých piesní je človek a jeho bytie vo vzťahoch, k sebe samému, ku druhému a k Absolútnu.