koncert

Slávnostné odhalenie Vzdelávacej aleje a nového mobiliáru v elektrárenskej záhrade, spojené s občerstvením, čašou vína a akustickým koncertom NOCADEŇ.

Druhý ročník podujatia V Elektrárni to žije sa bude venovať elektrárenskej záhrade. Kým v roku 2022 sme na tomto podujatí predstavovali zrekonštruované priestory vodojemnej a bleskozovodovej veže starej elektrárne, v tomto roku predstavíme nové projekty v exteriéri. Vďaka niekoľkým grantom a dotáciám zo samosprávy i od nadácií sme mohli pokračovať v zveľadovaní bývalého priemyselného dvora. V rámci aktivít sme vysadili nové dreviny a vybudovali takzvanú Vzdelávaciu alej s ukážkami vodozádržných systémov a sadením energeticky efektívnych drevín. Do záhrady pribudol aj nový mobiliár, ktorý z nej vyčaruje to ozajstné miesto na oddych aj vzdelávanie.

Po úvodnom odhalení nových prvkov nás čaká degustácia vína pod vedením Tibora Dovičina z ÉÓS Winery Dvory nad Žitavou a tiež drobné občerstvenie. Atmosféru podvečera doplní svojim setom DJ Klimo a čerešničkou celého programu bude akustický koncert kapely NOCADEŇ.