interaktívny vzdelávací program

Putovanie slnečnou sústavou pre mladých zvedárov s doc. RNDr. Máriou Csatáryovou, Phd., ktorá im pomôže odhaliť tajomstvá nočnej oblohy.

  • Vhodné pre: 6+
  • Trvanie: 2 hodiny
  • Vstupné: 5 €

ZMENA TERMÍNU: Prvá marcová Zvedárňa sa bude konať v sobotu 25.3.2023 !

Obľúbené detské vzdelávacie podujatie, na ktorom si deti zábavným spôsobom overujú rôzne vedecké poznatky. Za každú navštívenú Zvedárňu alebo iné vzdelávacie podujatie získajú deti pečiatku do Preukazu zvedára. Za zozbierané pečiatky ich čakajú odmeny a možnosť zúčastniť sa veľkého žrebovania o zaujímavé ceny.

Na marcovej Zvedárni sa mladí Zvedári stretnú opäť v Elektrárni Piešťany a budú putovať našou slnečnou sústavou. Na zvedavé otázky im odpovie pani doc. RNDr. Mária Csatáryová, Phd., ktorá sa okrem vzdelávania vysokoškolákov venuje aj mladším vedátorom so záujmom o astronómiu.

Zvedári sa priamo v Elektrárni presvedčia a vyskúšajú ako vysoko by vyskočili na iných planétach, ako dlho by leteli od hviezdy k hviezde v rámci jedného súhvezdia, zrekonštruujú si príbeh a oblohu budú mať ako na dlani prostredníctvom aplikácie Stellarium.

Podujatie je vhodné pre vek 6+
Vstupné: 5,00 €
Doprovod: 2,00 €

Milí Zvedári, nezabudnite doniesť svoje výrobky z januárovej a februárovej ONLINE ZVEDÁRNE a vyplniť ku každej aj kvíz. Pribudnú vám nové pečiatky do vašich preukazov!